Kargo-Lojistik

Satın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?

 Ürün bilgileri kısmında teslimat süresi belirtilmedikçe hafta içi ve Cumartesi günü 17:00 a kadar verilen tüm siparişler  aynı gün kargoya verilmektedir. Pazar günü verilen siparişler ise Pazartesi günü kargoya verilmektedir. Alışveriş esnasında belirtilen "1-3 iş günü" gibi ibareler, kargo firmasının ürünü teslim etme süreleri olup, bizim kargoya verdiğimiz günden itibaren geçerli olan tahmini ortalama teslim sürelerdir.

Kargolama ve Teslimat

İklim koşulları, kargo firmasıyla ilgili olağanüstü durumlar ve tüketicinin adres bilgilerinin yetersiz olması durumunda teslimat süresi uzayabilir.

Ürünüm hangi kargo firması ile gönderilecek?

 Satın almış olduğunuz ürünler anlaşmalı olduğumuz ARAS KARGO ile gönderilmektedir.

Kargo ücretleriniz nedir?

   Türkiye sınırları dahilinde yapılan alışverişlerinizde ürünün gideceği uzaklık,boyut, kilo, adet gibi değişken faktörlerden dolayı kargo ücreti değişkenlik göstermektedir. 100tl ve üstü yaptığınız alışverişlerinizde ise kargo ücretinizi ucuzayakkabi.com.tr karşılar.

Kapıda Ödeme ile yapılan alışverişlerde kargo firmalarının kesmiş olduğu kapıda ödeme komisyon bedeli 9 TL faturaya uygulanmaktadır. Siparişinizin son aşamasında ürün fiyatına eklenmektedir.

Ürünüm, kargoya verildikten kaç gün sonra bana ulaşır?

   Siparişiniz normal şartlarda kargoya verildikten sonra "1-3 iş günü" içerisinde size ulaşacaktır. Oluşabilecek iç aksaklıklar tarafinıza mutlaka e-mail yolu ile bildirilecektir. Yaşanmasını hiç istemediğimiz bu tür aksaklıklar için şimdiden özür dileriz.  

KKTC ye gönderi yapıyor musunuz?

  KKTC'ye gönderi yapabiliyoruz, bilgi için müşteri hizmetlerimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Yurtdışına gönderi yapıyor musunuz?

Yurtdışı gönderileri için müşteri hizmetlerimiz ile bağlantıya geçiniz.   

Ürünleri gelip alabilir miyim?

   Üzülerek belirtmek isteriz ki, firmamızda teslimat işlemleri kesinlikle yapılmamaktadır.

Kargo gelmiş, ancak adresimde kimseyi bulamamış. Ne yapmalıyım?

   Kargo firması ile yapmış olduğumuz anlaşma neticesinde, kargonuzun tesliminin yapılabilmesi için adresinize farklı zamanlarda olmak üzere 2 uğrama yapılacaktır. İki uğrama neticesinde de size ulaşamadıkları takdirde, ek ücrete tabi 3. uğrama için sizinle irtibata geçeceklerdir.

Henüz kargoya verilmemiş olan alışverişimdeki adresi değiştirmek istiyorum?

   Sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerinizde belirtmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerini, ürün hazırlanma sürecine girmeden değiştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizi aramanız yeterli.
 

Adreste bulunamadığım için, kargom geri iade edilmiş. Ne yapmalıyım?

   Adreste bulunamamanızdan dolayı iade edilen kargonuz hakkında, iletişim sayfası aracılığı bize bilgi vermeniz durumunda, kargonuz yeniden adresinize yönlendirilmektedir.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?

   Sevkiyatı yapılan siparişlerin tamamı, faturalı bir şekilde kargo firmasına teslim edilmektedir. Hiçbir şekilde faturasız kargo çıkışı yapılmamaktadır. 

Faturanız, ürününüzün yer aldığı kolinin dış bölümünde bulunan şeffaf plastik bir cep poşeti içinde yada ürün kargo poşeti ile gönderilmişse, bu kargo poşetinin içinde size ulaştırılmaktadır.  

Herhangi bir nedenden dolayı fatura size teslim edilmez ise, iletişim sayfası aracılığı ile talep etmeniz durumunda, aslı gibidir kaşeli bir kopyası en kısa sürede adresinize gönderilecektir.

Gönderilerimin farklı bir kargo firması ile yapılmasını istiyorum.

   Ek mesajlar bölümünde belirtmeniz halinde ve şirketimizin bulunduğu ilde istemiş olduğunuz kargo firmasının şubesi mevcut ise isteğiniz yerine getirilecektir.

Kargomu şubeden kendim gidip teslim almak istiyorum. Mümkün müdür?

   Evet mümkündür. Ancak herhangi bir aksilik yaşamamak için, şubeye gitmeden önce irtibata geçmenizi ve şubeden teslim almak istediğinizi belirtmenizi önermekteyiz. Aksi halde siz şubede iken, ürün size teslim edilmek üzere teslimata çıkarılmış olabilir.

Siparişime ait kargo teslimatı hala yapılmadı. Sorun ne olabilir?

   Kargolarınızın nerede olduğunu hakkında detaylı bilgiye istediğiniz her zaman kargo firmasına ait olan telefonlardan ulaşabilirsiniz. 

Bilgilerde bir anormallik yada hata olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfası aracılığı ile bize bilgi vermenizi rica edeceğiz. 

Haftasonu ürün teslimatı yapıyormusunuz?

   Çalışmış olduğumuz ARAS KARGO firmasının haftasonu (CUMARTESİ GÜNÜ)  teslimatları vardır.

Haftasonu çalışmıyorum. Kargomu alamayacağım. Ne yapmalıyım?

   Kargo firmaları, genellikle bulundukları bölgede firmaların hafta sonu çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi sahibidir ve hafta sonu çalışmayan firmalara genelde teslimata gitmezler. Ancak çalışmadığınız halde size teslimata gelip bulamadıkları takdirde, takip eden ilk işi günü ikinci uğrama yapacaklardır.

 

10 10 207

web tasarım