Sözleşme ve Teslimat

Sözleşme ve Teslimat
İş bu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı ‘ya ait www.ucuzayakkabi.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 
 
SÖZLEŞME KONUSU ÖDEME / TESLİMAT BİLGİLERİ
 
Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, satış bedeli, ödeme şekli, siparişi veren kişinin kendisinin verdiği bilgiler doğrultusunda sipariş işleme alınmaktadır. Online olarak verilen bilgilerin siparişi veren kişinin dışında belirtilen ürünün miktarı, satış bedelini değiştirme imkanı olamaz, resimde görmüş olduğunuz ürünün aynısının olmaması durumunda ancak gerektiği hallerde, mezat şarları nedeni ile en uygun renk, en uygun ürün değişiklikleri yapılabilir. Teslimatlar kesinlikle sitemizden verilen online sipariş te belirtilen adres neresi ise oraya teslimat yapılacaktır, sipariş teslimatının belirtilen adres te yapılamaması durumunda (eğer yanlış veya eksik ise ) yeni verilecek adres için kargo ücreti alınacaktır.
 
Siparişini vermiş olduğunuz ürünlerin tedarik süreci 3 iş günüdür. Tedarik sürecini takip eden iş günü içerisinde kargoya verilir.  Ancak hızlı kargo ibareli ürünler 1 iş günü içerisinde , kampanyalardan alınan ürünler ise ilgili kampanyanın koşullarına bağlı metin içerisinde belirlenen süreler neticesinde kargoya verilir.
 
GENEL HÜKÜMLER
 
Kötü amaçlı kullanmak istenen kredi kartları ile ilgili olarak çıkacak her hangi bir sorun veya problemle ilgili firmamız sorumlu değildir, bu amaçla kullanan veya kullanmak isteyen kişi veya kişilerin tespiti yapıldığında gerekli mahkemelerce yargılanacaktır. 
 
Sistem hatalarından meydana gelen eksik ya da gelmeyen siparişlerde mordantel.com sorumlu değildir. www.ucuzayakkabi.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 
Telefon ile verilecek siparişlerde olabilecek adres, ürün kodunun veya ürün adının, yanlış veya eksik olması durumunda firmamız sorumlu değildir, bu yüzden internet den verilen siparişler daha güvenli ve garantilidir. 
 
www.ucuzayakkabi.com.tr internet sitesinden kredi kartı (Visa, Master Card, Diğer Kartlar) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme işlemleri kabul edilmez. Buna bağlı olarak alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu ucuzayakkabi.com.tr sipariş/ödeme prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 
Sipariş/ödeme prosedürü sipariş alış-veriş sepetine eklenen ürünlerin KDV Dahil TL tutarı (taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) tarafınızca onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz. Teslimatların yapılması durumunda siparişi veren kişinin sistem üzerine yazmış olduğu cep telefonuna ve mail adresine teslim bilgisi gönderilecektir. 
 
Siparişlerin tedarik, ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için sipariş onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu veya teslimat yapılamayan bazı bölgeleri içeren ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde müşteriden bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ender bir durumda olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. 
 
www.ucuzayakkabi.com.tr'de, internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen müşterilerimize KAPIDA ÖDEME, EFT, HAVALE ile sipariş imkânları da sunulmuştur. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. HAVALE ve/veya EFT yaparken gönderen bilgilerinin fatura bilgileri ile aynı olması veya farklı olması durumunda mutlaka firmamıza bunun bilgisinin verilmesi sipariş numarasının yazılması gereklidir, bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. 
 
Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde satıcıya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri alıcıya aittir. 
 
Ayrıca yapılan ödemelerle ilgili satıcı / alıcı ya ödenen tutar karşılığında kesilecek fatura için müşteri fatura bilgileri alanına mutlaka fatura bilgilerini yazmaları durumunda alıcıya fatura kesilecektir, faturalar ödeme yapan kişiye yada kuruma posta yolu ile gönderilecektir, kargo yolu ile isteyen müşterilerimize karşı taraf ödemeli istedikleri kargo yolu ile gönderilecektir. Fiyatlarımıza KDV dâhildir. Siparişleriniz ile ilgili anlaşmazlıklarda, sorumluluğumuz, ürün bedeli kadardır. 
 
Siparişiniz hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir. Aksi takdirde iptali mümkün değildir. Ürününüzün daha çabuk ve rahat teslimat yapılabilmesi için, sipariş formunda bulunan yerlerin eksiksiz ve tam doldurulması gerekmektedir. Adres eksiklik ve yanlışlıklarının, teslimatın aksamasına sebep olacağı, unutulmamalıdır. Mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur. 
 
Sipariş vermeniz durumunda bütün bu şartları kabul etmiş sayılırsınız. 
10 10 225
© 2024 Her Hakkı Saklıdır